    Cobalt Ck-Pro-Lite-556-115-Char 556 11.5 Char PROLITE556115CH 850060560163
    We are currently working to replenish stock.
    Click [Notify Me] below to be alerted as soon
    as more inventory is available
    SKU: 474065
    Manufacturer part number: PROLITE556115CH
    UPC: 850060560163
    Ship to
    Shipping Method
    Name
    Estimated Delivery
    Price
    No shipping options
    Availability: Out of stock
    Action : Semi Auto
    Caliber : 5.56 NATO
    Barrel Length : 11.50"
    Capacity : 30+1
    Safety : Ambidextrous Safety Lever
    Grips : Black Polymer
    Sights : None
    Stock Material : Polymer
    Stock Finish : Black
    Barrel Length Range : 11" to 11.99"
    Products specifications
    ManufacturerCOBALT KINETICS
    SubCategorySemi-Auto
    CategoryHANDGUNS
    Stock StatusOut of Stock
    Write your own review
    • Only registered users can write reviews
    • Bad
    • Excellent
    Action : Semi Auto
    Caliber : 5.56 NATO
    Barrel Length : 11.50"
    Capacity : 30+1
    Grips : Black Polymer
    Sights : None
    Stock Material : Polymer
    Stock Finish : Black