    Uxr Elite Rifle System 223 Wylde Semi-Auto Rifle U2E14RA111F
    Ships from Warehouse C
    Not currently available in our Local Store.
    SKU: 472215
    Manufacturer part number: U2E14RA111F
    UPC: 811154031761
    Ship to
    Shipping Method
    Name
    Estimated Delivery
    Price
    No shipping options
    Availability: In stock
    Caliber : 223 Wylde
    Barrel Length : 14.50"
    Safety : Ambidextrous
    Stock Description : w/Adj Cheek & LOP
    Muzzle : FRC Compensator
    Receiver Material : Aluminum
    Sights : None
    Barrel Description : Steel
    Barrel Length Range : 14" to 14.99"
    Hand : Ambidextrous
    Stock Finish Group : Black
    Products specifications
    ManufacturerPRIMARY WEAPONS SYSTEMS
    SubCategoryBolt Action
    CategoryLONG GUNS
    Stock StatusOut of Stock
    Write your own review
    • Only registered users can write reviews
    • Bad
    • Excellent
    Caliber : 223 Wylde
    Barrel Length : 14.50"
    Safety : Ambidextrous
    Muzzle : FRC Compensator
    Receiver Material : Aluminum
    Sights : None
    Barrel Description : Steel