CobraTec Knives, MFG# BLKSFDNS, UPC: 099654027389, UOM: Each, Special Forces, 3.25" Drop, D2 Steel, OTF, Blk, CBTK, CBTKAC35, CBTKACALL, AC35, ACALL
Specifications
| Blade Length | 3.25" |
|---|
| Blade Material | D2 Steel |
|---|
| Blade Type | Drop Point |
|---|
| Closed Length | 4.75" |
|---|
| Edge Type | Plain |
|---|
| Handle Description | Black |
|---|
| No. of Blades | 1 |
|---|
| OAL | 8" |
|---|
| Open Type | Side Button |
|---|
| Sheath | Nylon |
|---|
| Type | Knife |
|---|
| Weight | 4.50 oz |
|---|