Diamondback Knifeworks, MFG# SG02050008, UPC: 814660020083, UOM: , Southern Grind Bad Monkey, 4" Folding Emerson Tanto, Black, Carbon Fiber, DIAK, DIAKAC35, DIAKACALL, AC35, ACALL, DISC:IVS
Specifications
| Blade Length | 4" |
|---|
| Blade Material | 14C28N Steel |
|---|
| Blade Type | Tanto |
|---|
| Closed Length | 5.25" |
|---|
| Edge Type | Plain |
|---|
| Handle Description | Black Textured |
|---|
| OAL | 9.25" |
|---|
| Open Type | Emerson Opener |
|---|