Action : SAO
Caliber : 22 LR
Barrel Length : 1.68"
Capacity : 6
Hammer Style : Exposed
Grips : Wood Engraved Birdshead
Sights : Fixed Front/Notched Rear
Weight : 25.50 oz
Frame Description : Zinc Alloy Frame
Cylinder Finish : Black
Barrel Finish : Black
OAL : 6.38"
Barrel Length Range : 1" to 1.99"
Weight Range : 2 lbs to 2.99 lbs
Specifications
| Action | SAO |
|---|
| Barrel Finish | Black |
|---|
| Barrel Length | 1.68" |
|---|
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
|---|
| Caliber | 22 |
|---|
| Capacity | 6rd |
|---|
| Cylinder Finish | Black |
|---|
| Frame Description | Black Steel |
|---|
| Grips | Wood Engraved |
|---|
| Hammer Style | Exposed |
|---|
| OAL | 6.38" |
|---|
| Sights | Fixed Front, Notched Rear |
|---|
| Weight | 25.50 oz |
|---|
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
|---|