Iver Johnson Arms, MFG# THRASHER-9, UPC: 610696740731, UOM: Each, Thrasher, 9mm, 3.125" Barrel, Matte Blued, Walnut Grips, 8-rd, IVER, IVERHG10, IVERHGALL, HG10, HGALL, DISC:IVS
9MM
Specifications
| Action | SAO |
|---|
| Barrel Length | 3.13" |
|---|
| Barrel Length Range | 3.00" to 3.99" |
|---|
| Caliber | 9mm Luger |
|---|
| Capacity | 8+1 |
|---|
| Frame Finish | Blued |
|---|
| Grips | Walnut |
|---|
| Safety | Beavertail |
|---|
| Sight Configuration | Fixed |
|---|
| Sight Style | Fixed |
|---|
| Slide Description | Serrated Matte Blued Steel |
|---|
| Type | Pistol |
|---|
| Weight | 36.00 oz |
|---|