Type : Pistol
Action : DAO
Caliber : 9mm Luger
Barrel Length : 3"
Capacity : 6+1
Safety : Manual Thumb
Grips : Black Textured Wraparound Polymer
Sight Configuration : TruGlo Night Sights
Weight : 22.1 oz
Frame Finish : Polished Stainless
Frame Material : Steel
Barrel Type : Polygonal Rifled
Slide Description : Serrated Polish Stainless Steel
Sight Style : Night
Barrel Length Range : 3.00" to 3.99"
Weight Range : 16.00 oz to 31.99 oz
Specifications
| Action | DAO |
|---|
| Barrel Length | 3" |
|---|
| Barrel Length Range | 3.00" to 3.99" |
|---|
| Barrel Type | Polygonal Rifled |
|---|
| Caliber | 9mm Luger |
|---|
| Capacity | 6+1 |
|---|
| Frame Finish | Polished Stainless Steel |
|---|
| Frame Material | Steel |
|---|
| Grips | Textured Wraparound Black Nylon |
|---|
| Sight Configuration | TruGlo Night Sights |
|---|
| Sight Style | Night |
|---|
| Slide Description | Serrated Polish Stainless Steel |
|---|
| Type | Pistol |
|---|
| Weight | 22.1 oz |
|---|
| Weight Range | 16.00 oz to 31.99 oz |
|---|