Type : Gunsmithing Kit
Blade Type : Hardened Steel
Blade Length : Assorted
OAL : 3/32" Hex
Handle Description : Metal
Weight : 8.80 oz
Sheath : N/A
Edge Type : 8.8 oz
Closed Length : Various Sizes
Sharpener Type : 142
Open Type : N/A
No. of Blades : Metal
Specifications
| Blade Length | Assorted |
|---|
| Blade Type | Hardened Steel |
|---|
| Closed Length | Various Sizes |
|---|
| Edge Type | 8.8 oz |
|---|
| Handle Description | Metal |
|---|
| No. of Blades | Metal |
|---|
| OAL | 3/32" Hex |
|---|
| Open Type | N/A |
|---|
| Sharpener Type | 142 |
|---|
| Sheath | N/A |
|---|
| Type | Gunsmithing Kit |
|---|
| Weight | 8.80 oz |
|---|