Retay USA, MFG# GORTROBS-24, UPC: 193212018670, UOM: EA, Gordion Turkey, 12 gauge, 24", Inertia Plus, F/IM/M/IC/S, 3", MO Obsessions , 4-rd, RETA, RETALG05, RETALGALL, LG05, LGALL, DISC:MFG
12 Gauge
Specifications
| Action | Semi-Auto |
|---|
| Barrel Description | Vent Rib |
|---|
| Barrel Length | 24" |
|---|
| Barrel Length Range | 24" to 24.99" |
|---|
| Caliber | 12 Gauge |
|---|
| Capacity | 4+1 |
|---|
| Chamber | 3" |
|---|
| Choke Configuration | Marapro Chokes |
|---|
| Chokes Included | C,F,IC,IM,M |
|---|
| Hand | Right |
|---|
| Safety | Crossbolt |
|---|
| Sights | TruGlo Fiber Optic Front |
|---|
| Stock Description | Fixed with Swivel Studs |
|---|
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
|---|
| Trigger | RTS System |
|---|
| Weight | 6.80 lbs |
|---|
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |
|---|