Caliber or Gauge : 9mm NATO
Length : 16"
Model : AR Barrel
Twist : 1:10"
Sights : None
Finish : Nitride
Type : Rifle
Barrel Type : 4150 Chrome Moly Vanadium
Barrel Features : Threaded
Specifications
| Barrel Features | Threaded |
|---|
| Barrel Type | 4150 Chrome Moly Vanadium |
|---|
| Caliber | 9mm NATO |
|---|
| Finish | Nitride |
|---|
| Length | 16" |
|---|
| Model | AR Barrel |
|---|
| Sights | None |
|---|
| Twist | 1:10" |
|---|
| Type | Rifle |
|---|